13.4.2020 08:15 Jakub Vrána (Suchomasty, Czech Republic)

Krásné ráno na Klonku.

Po včerejšku jsem byl unavený, tak jsem šel spát brzo, ale taky jsem brzo vstal. Podle předpovědi má dnes přijít déšť, ale ráno má ještě foukat JZ kolem 4 m/s. Sonda na Cukráku to potvrzuje, tak vyrážím na Klonk. Beru s sebou svého syna Prokopa, který chce jít v létě na kurz. Nabídne se, že mi odnese batoh, tak mám vlastního šerpu. Jsou skoro ideální podmínky, tak v pohodě startuji. Držím si výšku kolem 20-30 metrů nad startem, občas nastoupám i 60. Nikam moc daleko se ale neodvažuji, jen jednou letím doprava za údolíčko k továrně. Klonk je trochu do podkovy, což má tu výhodu, že vždycky někde fouká proti svahu. Při otáčení mě to ale zase vždycky vynese daleko od kopce.

Asi po půl hodině přichází David Kovář. Nejspíš je místní, protože přišel pěšky a po chvíli létání odletí za silnici, kde přistane. Ve vzduchu se drží tak 20 metrů nade mnou. Nevím, jestli to je výkonnějším křídlem (UP Summit XC), kokonovou sedačkou nebo prostě lepším výběrem stopy.

Po další půl hodině přichází David Mach, tak se podívám na jeho start a zvolna jdu na přistání, ať Prokop nemusí čekat moc dlouho. Zatím jsem vždycky přistával dole, teď se rozhoduji pro přistání na louce vlevo. Je za takovou boulí, tak nepřistávám do ďolíku, ale pěkně na vrchol té boule. I tak je to trochu turbulentní, ale nakonec i přistání mi vyjde hezky.

GliderUP Makalu 4 (EN B)
Route3.4 km (0 pt)
Duration1:10

+
XContest